Budujemy więzi – warsztaty masażu relaksacyjnego dla rodzin

Serdecznie zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju warsztaty masażu.

Budujemy więzi – warsztaty masażu relaksacyjnego dla rodzin to cykl spotkań raz w miesiącu
z wykwalifikowaną masażystką i fizjoterapeutką, która wprowadzi rodzica i dziecko w świat masażu.

W czasie warsztatu krok po kroku rodzic pomasuje dziecko, ale także dziecko będzie mogło pomasować rodzica. Zarówno nasze dzieci, jak i my dorośli, aby cieszyć się zdrowym ciałem i żyć pełnym, szczęśliwym życiem, oprócz tak oczywistych rzeczy jak pożywienie czy ruch, potrzebujemy bliskiego kontaktu z innymi ludźmi.

Skorzystamy zarówno z technik stosowanych we współczesnych terapiach nerwowo-mięśniowych, jak i pochodzących ze wschodnich sztuk uzdrawiania, akupresury i ajurwedy.

Być może, Twoje dziecko pierwszy raz, tak intensywnie poczuje swoje ciało, poszczególne jego części i ich ułożenie w przestrzeni. Zyska świadomość ciała.

Masaż wycisza, uspakaja a dzięki temu dziecko spokojniej śpi i ma lepszą odporność. Poprzez zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, więzi emocjonalnej, lepiej radzi sobie ze stresem związanym z pobytem w przedszkolu, wyjazdami, poznawaniem nowych ludzi, rzeczy i zjawisk.

Będzie to czas, w którym Twoje dziecko w nowy sposób poczuje jak ważne jest dla Ciebie. Ty zyskasz poczucie, że dajesz mu to, czego potrzebuje, świetnie się przy tym bawiąc.

Przygotowanie do zajęć: Potrzebny będzie ręcznik kąpielowy, na którym dziecko będzie mogło siedzieć/leżeć oraz wygodny ubiór zarówno dziecka jak i rodzica.  Masaż wykonamy przez ubranie. Zalecane jest spożycie lekkiego posiłku co najmniej na godzinę przed warsztatem. Mile widziane Misie i inne Przytulanki

Warsztaty odbywać się będą raz w miesiącu w czwartki o godz. 17:15-18:15.

Koszt warsztatów od pary raz w miesiącu – 40 zł.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na naszej stronie internetowej lub w Akademii Nauczania.